Zebra Perde
Zebra Perde

Zebra Perde

 

Zebra Perde Nedir?
 

Saydam ve opak şeritlere sahip bir kumaştan üretilen zebra perdeler görünümünden dolayı bu isme sahiptir. Bu perdeleri hem perde hem de tül olarak kullanmak mümkündür. Halk arasında tül perde olarak da bilinen modeller, birçok farklı alanda tercih edilmektedir. Zebra model perdeleri kullanarak, dışarıdan gelen ışığı tamamen engellemek veya istenilen miktarda ışığın alınmasını sağlamak oldukça kolaydır.

 

Zebra Perde ile Stor Perde Arasındaki Fark Nedir?
 

Zebra perde, stor perde ile aynı mekanizmaya sahiptir. Standart stor perdeler gibi, perde kumaşının alüminyum boru üzerine sarılmasıyla imal edilir. Fakat zebra perde, bir stor perde modeli olmakla birlikte, belli farklılıklara sahiptir. Açılıp kapanma biçimi de stor perdelerle aynıdır. Ancak zebra perdelerde arka kısım çıtaya entegre olarak üretilir. Bu özellik onu standart stor perde modellerinden ayırmaktadır.

 

Zebra perdeyi stordan ayıran bir diğer özellik de, ışık geçirgenliğidir. Stor perdeler hiçbir koşulda ışık geçirmemekle birlikte, zebra perde modellerinde ışık geçirgenliği ayarlanabilir. Diğer yandan, stor perdelerde polyester ipek kullanılırken, zebra perdelerde bu malzemeyi kullanmak mümkün değildir. Bu modellerde tül ve perde aynı yüzeye dikilir. Her ne kadar zebra perde kumaşı, stor perdeyle aynı işlemlerden geçirilse de, ışık geçirgenliğine sahip olduğu için daha yumuşak bir kumaş olduğu söylenebilir.

 

      

 

bafra zebra perde,bafra zebra perde çeşitleri,bafra zebra perde fiyatları,bafra baskılı zebra perde modelleri,bafra uygun fiyatlı zebra perde,bafra zebra perde satışı,bafra zebra perde satımı,bafra zebra perde satan yerler,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014