Stor Perde
Stor Perde

Stor Perde

 

Stor Perde Nedir?
 

Stor perde, zincirli veya yaylı bir mekanizmaya sahiptir. Açmak veya kapamak için, boruya bağlı olan zinciri çekmek gerekir. Kumaş boruya sarıldığında perde açılırken, aşağı doğru salındığında kapatılır. Perdenin en ve boy oranı, pencereye özel olarak yapılabilmekle birlikte, kumaş eni genellikle 200 ile 300 cm arasında olmaktadır. Kullanılan kumaş hangisi olursa olsun, stor perdeler ışığa karşı geçirgenliğe sahip değildir.

 

Stor Perde Kumaşının Özellikleri Nelerdir?
 

Stor perdelerde koton, polyester gibi birçok farklı kumaşlar kullanılabilir. Ancak kullanılan kumaşların tamamında black-out özelliği vardır. Yani bu kumaşlar, ışık geçirgenliğini tamamen engelleyecek biçimde üretilirler. Bu sayede, dışarıdan görülebilecek gölgeler ve yansımalar tamamen engellenmiş olur. Diğer yandan, stor perdelerde ham kumaş kullanılmaz. Kullanılan kumaşlar, özel bir makinada sertleştirilir ve kırılganlık önlenir. Bu işlemin amacı, kumaşın rolu üzerinde açılıp kapanırken sağa ya da sola kaymasını önlemektir.

 

Stor perdeler dayanıklılığını büyük ölçüde bu işleme borçludur. Apre adı verilen işlemde perde kumaşını alev almaz, anti-bakteriyel bir hâle getirmek mümkündür. Kumaşların arka kısmında ise genellikle PVC kaplama malzemesi kullanılır. Bu sayede, stor perde kumaşı güneşten etkilenmeyecek bir hâle getirilir.

 

      

 

 

bafra stor perde,bafra stor perde çeşitleri,bafra stor perde fiyatları,bafra baskılı stor perde modelleri,bafra uygun fiyatlı stor perde,bafra stor perde satışı,bafra stor perde satımı,bafra stor perde satan yerler,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014